eskişehir büyükşehir belediyesi logo

GÖSTERİLER

 

Uzayevimizdeki gösterimde olan sunumlar, gösteriler ve diğer organizasyonlar.

 

DERİN UZAY SOHBETLERİ

sohbet_ueOkulların ve diğer ilgili gruplarımızın istekleri dahilinde katılımcıların sohbet havasında akıllarına takılan soruları sorabilecekleri, fikir alışverişleri yapabilecekleri bir etkinliktir. Sohbetler grubun seviyesine uygun olarak yapılmaktadır. Aklınıza takılan soruları sormaya hazırsanız bu etkinlik tam size göre. Grubunuzu oluşturun ve hemen rezervasyonunuzu yaptırın. Yaş Grubu: Astronominin Yaşı yoktur!

 

ÖĞRETMENLER KULÜBÜ: ASTRONOMİ

 ogretmenler_ueDeğerli öğretmenlerimize astronomi alanında müfredat konularına destek olmak için hazırladığımız bir etkinliktir. Öğretmen grubumuzun  talebine göre bir den fazla seans şeklinde yapılabilir. Program ile ilgili detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız. (444 8 236)

 

 

KARA DELİK

gosteri_Karadelik_th

Modern Astronominin en ilginç ve sıradışı gökcisimlerinden birisi olan kara deliklerle bu gösterimde tanışacaksınız ve onların olağanüstü yapılarına şahit olacaksınız.

 

 

 

 

UZAY ÇAĞININ BAŞLANGICI

gosteri_uzaycaginin_baslangiciUzay araştırmalarının nasıl başladığını anlatan bu gösteride insanoğlunun uzaya çıkış macerasına tanık olacaksınız.

 

 

    YILDIZLAR

gosteri_starsYıldızların yaşam döngüsünün ve evrendeki gök cisimlerinin muhteşem yapılarının anlatıldığı bu gösteride evrene bir kez daha hayran kalacaksınız

 

  

   ASTRONOT (Film)

gosteri_astronautBir astronotun astronot olabilmesi için alması gereken eğitimleri ve onu uzayda bekleyen tehlikelerin neler olduğunu bu gösteride öğreneceksiniz.

 

 

  

    YAŞAMIN KÖKENLERİ

ool_th

Yaşamın Kökenleri” gösteriminde yaşam biliminde karşılaşılan en önemli sorunun cevabı aranıyor; yaşamın oluşumu ve Dünya’nın ötesinde hayatın ortaya çıkışı… Hayatın başlangıcından önce meydana gelen olaylar, evrenin oluşumu, yıldızların şekillenmesi, Güneş sistemlerinin ortaya çıkması ve Dünya’daki ilk yaşam bu gösterimle gözler önüne seriliyor. 

 

 

    ZULA

gosteri_zulaBu dünyanın dışında, uzayın sonsuzluğunda! Galaksinin güvenliği onlardan sorulur. Kaptan Bula ve takımı, evrenin en kötü adamı Dark Truder’ın hain planlarına karşı mücadele ediyor. Ana sınıfları bu gösteride hava olaylarını ve gezegenleri tanırken çok eğlenecekler.

 

 

    AĞAÇLARIN YAŞAMI

life of trees

Küçük yaş gruplarına (4-7 yaş) hitap eden gösterimizde, ağaçların ve bitkilerin yaşamı, yaşam için önemi ve çevre bilinci aktarılmaktadır. Uzay Evine ilk gelecek olan küçük yaş grupları için aydınlık sahneleri ile ilk uzay evi deneyimi için birinci sırada yer almaktadır. 

   

 

 

 

 

 

 

    EVRENDE YOLCULUK (Sunum)

gosteri_evrende_yolculukEskişehir’den gökyüzünün görünümü ile başlayan yolculuğumuz da gezegenler, yıldızlar ve galaksiler arasındaki seyahat sonrasında, bilinen evrenin en uç noktasına kadar gideceksiniz.

 

 

   

     UZAYDAKİ GELECEĞİMİZ (Sunum - Yakında)

uzaygoz_th
Bu sunum gösterimiz yapım aşamasındadır. Yakında siz ziyaretçilerimizin beğenisine sunulacaktır.