eskişehir büyükşehir belediyesi logo

GÖSTERİLER

Uzay Evimiz bünyesinde vizyonda olan sunumlar, gösteriler ve diğer organizasyonlar.

 

EVRENDE YOLCULUK (Sunum 15 dakika)

gosteri_evrende_yolculukEskişehir’den gökyüzünün görünümü ile başlayan yolculuğumuz da gezegenler, yıldızlar ve galaksiler arasındaki seyahat sonrasında, bilinen evrenin en uç noktasına kadar gideceksiniz.

 

 

 

   

ASTRONOMİ SOHBETLERİ ( 45 - 120 dakika )

sohbet_ueOkulların ve astronomiye ilgili gruplarımızın istekleri dahilinde katılımcıların sohbet havasında akıllarına takılan soruları sorabilecekleri, fikir alışverişleri yapabilecekleri bir etkinliktir. Sohbetler grubun seviyesine uygun olarak yapılmaktadır. Aklınıza takılan soruları sormaya hazırsanız bu etkinlik tam size göre. Grubunuzu oluşturun ve hemen rezervasyonunuzu yaptırın. Yaş Grubu: Astronominin Yaşı yoktur! 

 

 

 

ÖĞRETMENLER KULÜBÜ: ASTRONOMİ

 ogretmenler_ueDeğerli öğretmenlerimize astronomi alanında müfredat konularına destek olmak için hazırladığımız bir etkinliktir. Öğretmen grubumuzun  talebine göre bir den fazla seans şeklinde yapılabilir. Program ile ilgili detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız. (444 8 236)

 

 

 

 YAŞAYAN YILDIZIMIZ GÜNEŞ 

SÜRE   25 dakika
YAŞ SINIRI   13+

Dünya'nın oluşumundan bu yana enerji kaynağımız olan Güneş'i daha yakından tanımak, bize olan etkilerini görmek ister misiniz? 

Okyanuslardaki canlılardan yüksek dağlardaki canlılara, insanlığın tarih boyunca Güneş'e olan bakış açılarına, Güneş'in iç yapısı, Güneş lekeleri ve Güneşten çok daha büyük yıldızların karşılaştırmalarına kadar bir çok konuyu bu filmde bulabilirsiniz. 

 

 

 

 DÜNYA'DAN EVREN'E

SÜRE   30 dakika
YAŞ SINIRI   13+
Tarihten bugüne insanoğlunun uzaya olan merakı ve bugün uzay hakkında bildiklerimizi ortaya koyan, uzay hakkında yapılan araştırmalari anlatan gösterimdir.

 

 

KARANLIK MADDENİN GİZEMİ

SÜRE   40 dakika
YAŞ SINIRI   15+
Günümüzde fizik ve astronomide önemli bir araştırma konusu olan karanlık maddeyi, ne şekilde fark ettiğimiz ve onu anlama konusunda yapılan güncel çalışmaları anlatan gösterimdir.

 

 

 UZAY ÇAĞININ BAŞLANGICI 

SÜRE   40 dakika
YAŞ SINIRI   13+
Uzay araştırmalarının nasıl başladığını anlatan bu gösteride insanoğlunun uzaya çıkış macerasına tanık olacaksınız.

 

 

  YILDIZLAR

SÜRE   25 dakika
YAŞ SINIRI   10+
Yıldızların yaşam döngüsünün ve evrendeki gök cisimlerinin muhteşem yapılarının anlatıldığı bu gösteride evrene bir kez daha hayran kalacaksınız

 

 

ASTRONOT

SÜRE   25 dakika
YAŞ SINIRI   7+

Bir astronotun astronot olabilmesi için alması gereken eğitimleri ve onu uzayda bekleyen tehlikelerin neler olduğunu bu gösteride öğreneceksiniz.

 

 

KARADELİK

SÜRE   25 dakika
YAŞ SINIRI   13+
Modern astronominin en çok ilgi çeken ve bilinmeyen gökcisimlerinden biri olan kara deliklerin gizemlerini ve yapılan çalışmaları bu filmde bulacaksınız. Karadeliklerin yapısı, nasıl bulundukları, nasıl oluştukları,  gibi bilgiler bu filmde.

 

 

  YAŞAMIN KÖKENLERİ

SÜRE   25 dakika
YAŞ SINIRI   13+
  "Yaşamın Kökenleri” gösteriminde yaşam biliminde karşılaşılan en önemli sorunun cevabı aranıyor; yaşamın oluşumu ve Dünya’nın ötesinde hayatın ortaya çıkışı… Hayatın başlangıcından önce meydana gelen olaylar, evrenin oluşumu, yıldızların şekillenmesi, Güneş sisteminin ortaya oluşumu ve Dünya’daki ilk yaşam bu gösterimle gözler önüne seriliyor.

 

 

ZULA UZAY DEVRİYESİ 

SÜRE   20 dakika
YAŞ SINIRI   6 - 8
Bu dünyanın dışında, uzayın sonsuzluğunda! Galaksinin güvenliği onlardan sorulur. Kaptan Bula ve takımı, evrenin en kötü adamı Dark Truder’ın hain planlarına karşı mücadele ediyor. Ana sınıfları bu gösteride hava olaylarını ve gezegenleri tanırken çok eğlenecekler.